LIVE CHAT

USA 0017124326996

UK 03306061358

Sweden 0046840308879

SAFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

Premier League: Wax Ka Ogoow Xaqiiqooyin Muhiim Ah Oo kusaabsan Kulanka Liverpool Vs Tottenham.

Share on Facebook

Tweet on Twitter

Ciyaaertan oo ah mid aad loo wada sugayo ayaan halkaan idinkugu soo gudbin doonna xaqiiqooyin muhiim ah oo ku saabsan kulanka.

Todobaadka 5-aad EPL: Tottenham Vs Liverpool (Sabti 15 Sep, 2:30 duhurnimo xiliga geeska Afrika).

22-rigoore ama gool ku laad ayaa la dhigay kulamada labadan naadi cayaaraan waana rigoorooyinka ugu badan labada naadi EPL ku kulmaan loo dhigo.

Kane 5-gool ayuu Liverpool ka dhaliyay 7-kulan EPL uu wajahay sidoo kalena Salah 5-gool ayuu Spurs ka dhaliyay 7-kulan rasmi ah uu wajahay.

Liverpool taariikhda labo jeer ayay horey u sameesay 5-kulan ugu horeyso horyaalka Ingiriiska inay guuleesato waana xili cayaareedyada 1978-79 & 1990-91.

Sadaashada kulankan:

Spurs 1-1 Liverpool (BBC)
Spurs 2-2 Liverpool (WhoScorred)
Spurs 1-2 Liverpool (Gool.Net)

Adigana sadaashaada ka dhiibo kulankan.

QALINKII: USTAAD ZAKARIE ABDI.

SHARE

Facebook

Twitter


Source: laacibkii.com

AKHRISO: WARARKII Ugu dambeeyey

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WARARKII